Betalen we straks meer op café en op restaurant? BTW-verlaging loopt ten einde

door: MRO
cafe tijdens coronacrisis
Afbeelding bron: Pixabay

De btw-verlaging voor de horeca loopt eind september af. Dat heeft minister van Financiën Vincent Van Peteghem (CD&V) aangekondigd. 

"Toen we die beslissing genomen hebben begin juni dat het 6 procent btw was voor het derde kwartaal, hebben we altijd heel duidelijk gemaakt dat dit een maatregel was voor de horeca om hun buffers opnieuw een beetje aan te vullen."

"We hebben altijd heel duidelijk gezegd dat dit tot eind september was. Dan zal die maatregel ook stoppen", bevestigde Van Peteghem in De zevende dag op Eén.

Concreet stijgt de btw op drank opnieuw van 6% naar 21% en de btw op voeding van 6% naar 12% voor de horeca-uitbaters.

Bij de heropening van de horeca enkele maanden geleden werden op veel plaatsen prijsstijgingen doorgevoerd. Het wordt afwachten of cafés en restaurants hun prijzen (opnieuw) verhogen wanneer de btw-verlaging eindigt.

Tags horeca